niedziela, 30 marca 2014

5 najbardziej dochodowych zawodów w Polsce na aktualnym rynku pracyŚwiat wokół nas nieustannie się zmienia. Jest to spowodowane przede wszystkim sytuacjami społeczno – politycznymi i gospodarczymi, zmianą podejścia do jakości życia, coraz to nowymi priorytetami i wreszcie rozwojem biznesu. Wszelkie te zmiany znajdują swoje odzwierciedlenie na rynku pracy, który - zwłaszcza w ostatnich latach - można nazwać niezwykle dynamicznym organizmem. Niektóre profesje znikają, inne przeżywają swój rozkwit, a jeszcze inne - ze względu na zmieniająca się sytuację gospodarczą - dopiero powstają. Dzisiejszy rynek pracy wymaga od nas elastycznego podejścia do własnego zawodu, gotowości do przekwalifikowania się i doszkalania. Wiele osób ma spore trudności, aby wybrać właściwą ścieżkę kariery. Należy więc być na bieżąco z wszelkimi nowościami, najbardziej dochodowymi zawodami i wszelkimi zmianami.

Które więc zawody są najbardziej dochodowe na aktualnym rynku pracy? Kto nie tylko nie musi martwić się nie tylko o zatrudnienie, ale ma do tego znaczną przewagę konkurencyjną?

  • E-commerce Manager. Jest to jeden z ważniejszych obecnie zawodów związanych z rozwojem Internetu. Zna regulacje prawne, potrafi realizować strategie e-sprzedaży i e-marketingu. Jest to osoba, która najprościej mówiąc jest łącznikiem między klientami kupującymi w Sieci, a przedsiębiorcą, który uruchomił kanał sprzedaży internetowej.
  • Specjalista ds. e-marketingu. Do zadań osoby znajdującej się na tym stanowisku należy m.in. opracowywanie strategii zarządzania marką w Internecie, planowanie i realizowanie kampanii reklamowych online czy na przykład opracowywanie strategii pozycjonowania. Komunikacja marketingowa bardzo szybko przenosi się do Internetu, dlatego też o ile specjaliści ds. marketingu nie mają za wiele ofert pracy, o tyle specjaliści ds. e-marketingu z pewnością nie będą narzekać.
  • Zapotrzebowanie na informatyków jest już od wielu lat trendem stałym, ale od pewnego czasu stał się on nawet wzrostowy. Wynika to przede wszystkim rozwoju innowacyjności, która umożliwia usprawnienie procesów oraz optymalizację kosztów. Firmy na całym świecie stale aktualizują oprogramowanie i wprowadzają nowe technologie, stąd też zawód programisty (specjalizującego się zwłaszcza w Java, NET, C++) jest tak bardzo ceniony.
  • Kolejnym zawodem, którego raczej nie dotyka kryzys na rynku pracy, jest specjalista ds. zakupów z doświadczeniem międzynarodowym. Z roku na rok wzrasta zapotrzebowanie na stanowisko z obszaru strategicznych zakupów jak i procesów operacyjnych. Coraz więcej korporacji decyduje się na stworzenie w Polsce globalnego działu zakupów, który pracuje na rzecz innych krajów.
  • Jednym z najbardziej dochodowych zawodów w Polsce jest również Konsultant SAP. Jak sama nazwa wskazuje, osoba ta świadczy usługi konsultingowe w obszarze SAP. Jest to jeden z najpopularniejszych i najbardziej znanych zintegrowanych systemów informatycznych, którego zadaniem jest efektywne wsparcie zarządzania dużym przedsiębiorstwem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz