piątek, 29 marca 2013

Jak reklamować swoją firmę w Internecie w 2013 roku ?W dzisiejszym świecie, mocno rozwiniętych nowych mediów, uczestnictwo w internetowym rynku reklamowym jest podstawą zaistnienia w świadomości potencjalnych klientów. Pierwszym krokiem do założenia własnej firmy jest, obok podpisania stosownych dokumentów urzędowych, utworzenie strony www, ale samo posiadanie strony internetowej nie przesądza jeszcze o jej sukcesie.

W porównaniu ze standardowymi formami reklamy, Internet daje nieocenione możliwości dostępne dla każdego. Nawet małe firmy mogą pozwolić sobie na różne formy reklamy internetowej. Skuteczna reklama nie musi być droga, nowoczesne narzędzia promocyjne pozwalają osiągnąć wymierne efekty, bez konieczności ponoszenia znacznych wydatków. Internet jest tym medium, za pomocą którego możemy dotrzeć do szerokiej grupy odbiorców, a zarazem skutecznie wyselekcjonować grupę docelową.  

Istnieją różne rodzaje reklam internetowych, spośród których największą popularnością cieszy się reklama w wyszukiwarkach internetowych. Najbardziej znaną formą reklamy w wyszukiwarkach jest system AdWords wyszukiwarki Google. Pozwala on na idealne dopasowanie reklam do oczekiwań klienta. Po wpisaniu określonej frazy, tzw. linki sponsorowane, kierujące do strony klienta wyświetlają się na samej górze wyników oraz w bocznym pasku wyszukiwarki. Ważne jest sprecyzowanie do kogo chcemy dotrzeć za pomocą Internetu. Kampanie AdWords ułatwiają nam to zadanie, ponieważ reklamy wyświetlają się tylko potencjalnym klientom szukającym produktów lub usług za pomocą słów kluczowych. To oznacza, że reklamy trafiają do osób już nią zainteresowanych. 

E-mailing,
czyli wysyłanie ofert handlowych do potencjalnych klientów za pośrednictwem poczty elektronicznej, która jest niezbędnym narzędziem służącym do codziennej komunikacji w pracy, dlatego jest doskonałym sposobem na dotarcie do wszechstronnej grupy odbiorców. Często wybierana forma reklamy ze względu na relatywnie niskie koszty takiej usługi, jednakże jest coraz mniej skuteczna ze względu na coraz lepsze zabezpieczenia przeciwspamowe i systemy filtrowania wiadomości elektronicznych.

Do pozostałych narzędzi e-marketingu należą:
prowadzenie tzw. fanpage'ów na popularnych portalach społecznościowych, specjalnie prowadzone eksperckie serwisy internetowe, blogi, fora dyskusyjne, treści multimedialne w kanałach komunikacji takich jak Youtube, e-maililig i newslettery, oraz różnego rodzaju banery reklamowe, które różnią się wielkością formą i miejscem wyświetlania. W planowaniu działań promocyjnych najlepiej oprzeć się na zintegrowanych usługach marketingowych, zapewniających dotarcie do klientów w zróżnicowany sposób.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz