środa, 31 października 2012

Jak efektywnie szukać pracy w Internecie ?
Internet to ogromne źródło wiedzy o rynku pracy. Pozwala łatwo dotrzeć do informacji o interesujących nas branżach, zapoznać się z profilami pracodawców, przedstawić własną kandydaturę, bądź poszukać różnorodnych ofert pracy. Sieć oferuje nam więc wiele możliwości, ale efektywne rozwijanie własnej kariery za jego pomocą wcale nie jest takie proste. Przystępując do poszukiwania pracy trzeba się nastawić na długą i trudną… pracę. Tylko nielicznym udaje się znaleźć zajęcie w bardzo krótkim czasie, ale wytrwałość oraz odpowiednie metody poszukiwania powinny prędzej czy później zaowocować.


  • Najpopularniejszym sposobem szukania jest korzystanie z serwisów rekrutacyjnych. Jest to jedno z najlepszych źródeł informujące nas o aktualnych wakatach. Możemy znaleźć tu oferty dotyczące wszystkich branż, stanowisk, a także ofert z dogodnej dla nas lokalizacji. Serwisy te posiadają specjalne wyszukiwarki, za pomocą których wyszukamy interesujące nas anonse. Po zarejestrowaniu się na tego typu stronach nasze możliwości znaczenie się zwiększają. Możemy bowiem także na przykład pozostawić swoje CV w bazie kandydatów, skorzystać z fachowych porad dotyczących tworzenia CV, listów motywacyjnych, czy przygotowywania się do rozmowy kwalifikacyjnej. Serwisy rekrutacyjne wysyłają do nas również regularnie neswlettery z aktualnymi ofertami, dzięki czemu jesteśmy zawsze na bieżąco.
  • Jeśli chcemy jednak efektywnie szukać pracy, nie ograniczajmy się jedynie do serwisów rekrutacyjnych. Warto oprócz tego zajrzeć bezpośrednio na strony konkretnych już interesujących nas firm. Zazwyczaj serwisy korporacyjne mają zakładki „praca” bądź „kariera”. Znajdziemy tam informacje o prowadzonych właśnie rekrutacjach, możemy wysłać swoją aplikację i skontaktować się z działem HR. Nawet, jeśli aktualnie nie ma wolnych stanowisk, wysyłając swoje dokumenty dołączymy do bazy potencjalnych przyszłych kandydatów do pracy w danej firmie.
  • Kolejną możliwością, jaką oferuje nam Internet w poszukiwaniu pracy są portale społecznościowe. Stają się one coraz bardziej popularnymi narzędziami rekrutacyjnymi, pozwalającymi dotrzeć do dużej grupy kandydatów. Z wyszukiwarek korzysta wielu rekruterów, my za ich pomocą możemy tworzyć swój profil zawodowy, który umożliwia kojarzenie z ofertami pracy. Serwisy społecznościowe umożliwiają nam budowanie własnego wizerunku, poszerzając znacznie informacje zawarte w CV, a tym samym przyczyniają się do rozwoju kariery. Dodatkowo, przez dyskusje na forach można nawiązać wiele ciekawych znajomości, które - jak wiadomo - mogą pomóc nam w znalezieniu upragnionej pracy.
  • Możemy również odwiedzić strony doradztwa personalnego, a także agencje pracy tymczasowej. Firmy te zajmują się poszukiwaniem pracowników na zlecenie innych firm. Są tu często prowadzone rekrutacje, dzięki którym nasze szanse mogą znacznie wzrosnąć.
  • Nie zapomnijmy również o tym, że za pomocą Internetu komunikujemy się na co dzień ze swoimi znajomymi, przyjaciółmi czy członkami rodziny. Informując ich o swoich zamiarach, branży, w jakiej chcielibyśmy znaleźć pracę, oczekiwaniach czy konkretnych instytucjach zawsze możemy liczyć na dodatkowe wsparcie.

Internet ułatwia nam poszukiwanie pracy i daje całkiem sporo możliwości. Jest on bardzo dobrym narzędziem, ale pamiętajmy, że nawet najlepsze narzędzie źle wykorzystywane nie pomoże nam w osiągnięciu celu. Dlatego korzystajmy z Internetu we właściwy sposób, wykorzystując jego cały potencjał.


----
obrazek:http://jak-zarabiac.pl/wp-content/uploads/2011/10/praca-w-domu-czy-warto-21.jpg

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz