czwartek, 27 września 2012

Darmowe ogłoszenia: darmowe ogłoszenia o pracę


Jesteśmy z natury oszczędni. Kupujemy na promocjach, zbieramy kupony rabatowe, liczymy, kalkulujemy tak, aby niepotrzebnie pieniędzy nie wyciągać z konta czy portfela. Dlaczego tak robimy? Odpowiedź jest prosta: zmusza nas do tego sytuacja na rynku pracy. Statystyczny, pracujący Polak około 10% swoich miesięcznych zarobków przeznacza na tzw. „czarną godzinę” odkładając je na lokatach czy kontach bankowych, z kolei co drugi z nas woli kupować w tańszych hipermarketach, niż np. na lokalnym rynku osiedlowym. Co jednak ma zrobić ktoś, kto na chwilę obecną jest bezrobotny? Gdzie ma szukać zatrudnienia? Odpowiedź jest prosta: internetowe darmowe ogłoszenia o pracę! Te darmowe ogłoszenia to nadzieja dla każdego bezrobotnego!

Darmowe ogłoszenia o pracę – jak to działa?
Zastanówmy się. Gdzie obecnie potencjalny pracodawca umieści ogłoszenie odnośnie rekrutacji? W gazetach czy w Sieci? Odpowiedź jest oczywista: w Internecie! Czemu? Ano temu, że są tam darmowe ogłoszenia; aby ogłaszać się w gazetach, trzeba zapłacić… dużo zapłacić – aby być naprawdę widocznym! Internetowe bazy ogłoszeń (portale ogłoszeniowe, lokalne, serwisy rekrutacyjne) są natomiast w zasadzie bezpłatne. Idea tego jest banalnie prosta. Załóżmy: pewna firma poszukuje 10 pracowników na produkcję. Zapewnia umowę o pracę i system premiowy dla najlepszych. Pracodawca loguje się na wybranym przez siebie portalu z ogłoszeniami. Wybiera branżę, rodzaj i czas trwania umowy, wpisuje swoje oczekiwania oraz wymagania odnośnie przyszłych pracowników. Ktoś, kto będzie szukał pracy na produkcji na tym właśnie portalu szybko trafi na takie ogłoszenie. Co następuje dalej? Wystarczy również zalogować się na taki portal (podając swe dane osobowe, doświadczenie zawodowe, umiejętności, zainteresowania) i – klikając w interesujące nas ogłoszenie – aplikować na wybrane stanowisko. A potem wystarczy już tylko czekać, aż nasza kandydatura zostanie zaakceptowana.

Darmowe ogłoszenia o pracę – co z tego mamy?
Oczywiście same plusy! Nie płacimy bowiem za logowanie się do portalu, ani wysyłanie aplikacji lub przeglądanie ofert. Cała procedura rejestracji naszego profilu trwa dosłownie kilka minut, a poruszanie się po takim serwisie i korzystanie z udostępnianych przez niego narzędzi czy aplikacji jest bardzo proste i użyteczne! Przekonani już, że warto wybrać właśnie darmowe ogłoszenia podczas szukania pracy?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz