czwartek, 17 maja 2012

Poszukiwanie pracy przez Internet


Rynek pracy jest co raz bardziej wymagający. Przy rosnącym bezrobociu wzrasta dodatkowo konkurencja nie tylko na najciekawszych stanowiskach, ale także na tych z tak zwanej niższej półki. To sprawia, że pomimo rosnącego bezrobocia uzyskanie dobrej i dobrze płatnej pracy nadal jest niezwykle trudne. Choć na pozór może zdawać się, że ów praca leży na ulicy i jedynie czeka. Niestety musimy się za nią znacznie bardziej nabiegać z każdym dniem. To z jednej strony ogromny minus dla pracowników, z drugiej zaś plusów w takim zjawisku doszukują się dobrzy pracodawcy, którzy cenią dobrych pracowników. Dla nich większa konkurencja na rynku pracy jest
zbawieniem, bo gwarantuje możliwość pozyskania jak najlepszego pracownika

Jak zatem szukać pracy w dzisiejszych czasach, by to poszukiwanie okazało się skuteczne?  

Oczywiście z pomocą jak w większości przypadków przychodzi nam Internet. W sieci właśnie znajdziemy najwięcej ofert pracy i na pewno dopasujemy jakąś do swoich kwalifikacji. W zdecydowanej mierze takie poszukiwanie daje nam wiele więcej alternatyw. Czasami szukając w sieci na portalach z ogłoszeniami, zupełnie przez przypadek znajdujemy inne stanowiska, takie o których wcześniej w ogóle nie myśleliśmy, a zaczynają nas inspirować. Stron bogatych w oferty pracy jest mnóstwo. Dla nas ważne, aby znajdowały się na takiej stronie oczywiście możliwie najbardziej aktualne oferty. Wtedy mamy o wiele większe pole do popisu i znalezienie pracy będzie łatwiejsze. Pamiętajmy jednak, że samo wysyłanie swoich życiorysów, to jeszcze za mało. W takiej lawinie CV jakie otrzymują pracodawcy, dzięki zamieszczeniu ogłoszeń w sieci nie będzie nam łatwo dostać pracę, zwłaszcza jeżeli nie posiadamy kwalifikacji specjalistycznych. W Internecie jednak powstało mnóstwo nowocześniejszych jeszcze rozwiązań, aniżeli strony z samymi ogłoszeniami. Po co logować się i rejestrować na dziesiątkach portali, jeżeli możemy zrobić wszystko w jednym miejscu, a w wielu przypadkach nawet czekać na powiadamianie nas za pomocą poczty e-mail o najnowszych ofertach dopasowanych do naszych potrzeb i umiejętności. Takie portale jak agregator ofert pracy dają możliwość uzyskania największej liczby ogłoszeń. Wyświetla się na nich bowiem ogłoszenia z wielu źródeł, dzięki czemu właśnie takie serwisy w owe ogłoszenia są najbogatsze.

Znalezienie pracy dziś nie jest łatwe, wpływa na to również kryzys, ale przy umiejętnym wykorzystaniu sieci internetowej oraz odrobinie samozaparcia w nas, z pewnością szybko odnajdziemy ofertę, która będzie odpowiadać nam i zostaniemy zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną. Pamiętajmy jednak przy tym poszukiwaniu, że nie tylko sieć internetowa jest miejscem, gdzie pracę możemy znaleźć. Zważywszy na aktualną sytuację ekonomiczną naszego kraju powinniśmy również zainteresować się innymi rozwiązaniami takimi jak samodzielne rozrzucanie ofert i portfolio w przypadku niektórych zawodów po mieście. Dzięki temu podwajamy swoją szansę. Wracając do domu czeka na nas czasami już kilka zaproszeń na rozmowy kwalifikacyjne uzyskanych przez Internet. Dlatego właśnie można powiedzieć, że słowa ,,dla chcącego nic trudnego" w tym znaczeniu są nadal aktualne. Pracę znaleźć można, bez względu na to, że jest to aktualnie zadanie dość trudne i wymagające od nas wielu poświęceń. Jeśli jednak zaprzemy się, ewentualnie doszkolimy, więcej ofert będzie odpowiadać naszym wymaganiom, a my zyskamy uznanie większej grupy pracodawców.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz